Informacje o parafii

Pod wezwaniem: Świętej Anny

Proboszcz:

Miejscowość: Grabowo Kościerskie
Adres: ul. Starowiejska 25, 83-403 Grabowo Kościerskie, województwo pomorskie, powiat kościerski
Adres e-mail: poczta@sw.annacsb.pl
Strona internetowa: sw.annacsb.pl
Msze św. w niedziele i święta: 7:00 11:00 12:30
Nabożeństwa: środa 18:00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Odpust: pierwsza niedziela po 26 lipca
Kancelaria parafialna: przed i po każdej Mszy św.
Rok erygowania parafii: 1701
Liczba wiernych: 1750
Miejscowości / Ulice: Grabowska Huta, Grabówko, Jasiowa Huta, Kłobuczyno, Piotrowo, Połęczyno, Szpon, Sztofrowa Huta
Kościoły filialne / Kaplice: Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Połęczynie

Kościół w Grabowie od swoich początków był katolicki, zbudowany jest z palonych ręcznie wyrabianych cegieł. Początek dała kościołowi budowa dużej kaplicy Św. Anny, ufundowanej w 1631 r. Data widnieje po obu bokach portalu przy południowym wejściu do kruchty. Kościołem parafialnym stała się dopiero w 1701 r. za zezwoleniem biskupa S. Szembeka. Wyposażenie kościoła pochodzące z czasów fundacji składa się z trzech późnorenesansowych ołtarzy, zapewne dzieła mnichów kartuskich. W głównym ołtarzu znajduje się duży obraz z pierwszej połowy XVII w, Szkoły Hermanna Hana malarza Gdańskiego We wnęce prezbiterium, znajduje się pasyjka „Ukrzyżowanie” z XVIII w.

made with love from Joomla.it

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk