Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej

pl. Mariacki 7, 83-130 Pelplin

tel. 58 536 16 64, tel. 58 536 17 62 – sekretariat

Przejdź na stronę internetową Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie >

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto: Bank Spółdzielczy Skórcz Oddział Pelplin, 55 8342 0009 2000 0938 2000 0001

Rektor i moderatorzy:

 

 

Rektor: ks. Tomasz Huzarek, dr teol., dr filozofii

 

Wicerektor: ks. Michał Glaza, dr teol., mgr psychologii

 

Prefekt studiów: ks. Arkadiusz Drzycimski, dr teol.

 

Ojcowie duchowni:

 

  • ks. Rafał Barciński, dr teol.
  • ks. Sławomir Kunka, dr teol.

 

Wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Pelplińskiej:

 

 

 

 

  1. ks. bp Ryszard Kasyna – prawo wyznaniowe
  2. ks. bp Arkadiusz Okroj – teologia duchowości
  3. ks. Sławomir Ałaszewski – teologia małżeństwa i rodziny, duszpasterstwo rodzin
  4. ks. Jarosław Babiński – wstęp do filozofii, teoria poznania, antropologia filozoficzna
  5. ks. Rafał Barciński – teologia duchowości, kierownictwo duchowe
  6. ks. Antoni Bączkowski – nowe ruchy kościelne
  7. ks. Tadeusz Brzeziński – ryt liturgiczny
  8. ks. Janusz Chyła – teologia dogmatyczna
  9. ks. Jan Doppke – katechetyka materialna i szczegółowa, współczesny system szkolny
  10. ks. Arkadiusz Drzycimski  – teologia pastoralna, bioetyka, seminarium naukowe
  11. ks. Antoni Dunajski – nowe ruchy kościelne; literatura piękna jako świadectwo recepcji treści wiary
  12. ks. Augustyn Eckmann – patrologia
  13. ks. Krzysztof Gąsecki – lektorat języka niemieckiego; teologia dogmatyczna
  14. ks. Michał Glaza - podstawy psychologii, psychologia rozwojowa, psychologia pastoralna
  15. ks. Tomasz Huzarek – metafizyka, etyka, bioetyka, urbanitas
  16. ks. Adam Kałduński – prawo kanoniczne
  17. ks. Krzysztof Kaoka – patrologia
  18. ks. Radosław Karczewski –homiletyka
  19. ks. Wojciech Kardyś – egzegeza Starego i Nowego Testamentu; lektorat języka greckiego; 
  20. ks. Łukasz Kątny – muzyka kościelna, historia muzyki religijnej, emisja głosu
  21. ks. Wojciech Klawikowski – homiletyka
  22. ks. Krzysztof Koch – historia Kościoła
  23. ks. Janusz Kropiewnicki – teologia moralna
  24. ks. Jarosław Kubiak – ćwiczenia pastoralne, wprowadzenie w chrześcijaństwo: teologia duchowości
  25. ks. Sławomir Kunka – teologia dogmatyczna, proseminarium, podstawowe pojęcia teologiczne
  26. ks. Arkadiusz Liberski – historia filozofii, filozofia kultury sztuki i techniki, filozofia społeczno-polityczna, filozofia przyrody
  27. ks. Marek Łangowski – historia filozofii
  28. ks. Wiesław Mazurowski – prawo kanoniczne
  29. ks. Andrzej Megger – liturgika
  30. ks. Piotr Moskal – filozofia Boga, filozofia religii, religiologia
  31. ks. Krzysztof Ossowski – prawo kanoniczne
  32. ks. Łukasz Pałubicki – logika, ogólna metodologia nauk
  33. ks. Marek Parchem – egzegeza Starego i Nowego Testamentu
  34. ks. Józef Pick – historia i geografia biblijna, urbanitas sacerdotalis
  35. ks. Andrzej Piernikarczyk – teologia duchowości
  36. ks. Wojciech Pikor – egzegeza Starego Testamentu, teologia biblijna, wprowadzenie do Pisma Świętego, lektorat języka hebrajskiego
  37. ks. Artur Pukownik – lektorat języka łacińskiego
  38. ks. Wincenty Pytlik – historia sztuki kościelnej, ochrona zabytków, historia Opactwa
  39. ks. Tomasz Rakowski – muzyka kościelna
  40. ks. Piotr Roszak – teologia fundamentalna
  41. ks. Krzysztof Różański – ekumenizm, teologia dogmatyczna
  42. ks. Ryszard Różycki – teologia moralna, teoria i praktyka sakramentu pokuty
  43. ks. Andrzej Rutkowski – liturgika
  44. ks. Zbigniew Rutkowski – podstawy dydaktyki
  45. ks. Edmund Skalski – liturgika
  46. ks. Jarosław Skwierawski – katolicka nauka społeczna
  47. ks. Jacek Sosnowski – lektorat języka włoskiego
  48. ks. Eugeniusz Stencel – liturgika
  49. ks. Tomasz Syldatk – podstawy pedagogiki 
  50. ks. Janusz Szulist – katolicka nauka społeczna, seminarium naukowe
  51. ks. Jan Walkusz – historia duchowieństwa
  52. ks. Wojciech Węckowski – technologie informacyjno-komunikacyjne, 
  53. ks. Jerzy Zgoda – misjologia

 

 

Wykładowcy świeccy:

 

  1. Aleksandra Cieszyńska – dydaktyka religii
  2. Monika Janeczek-Toporowska – dykcja
  3. Adrianna Łuczkowska – lektorat języka angielskiego

 

 

Spowiednicy:

 

  1. ks. Aleksander Cesling
  2. ks. Feliks Kamecki
  3. ks. Andrzej Ossowski
  4. ks. Andrzej Piernikarczyk
  5. ks. Dariusz Ryłko

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk