ZMIANY  PERSONALNE  DUCHOWIEŃSTWA

DIECEZJI  PELPLIŃSKIEJ  A.D. 2019


 

Uwaga!

Nie wolno przekopiowywać poniższych informacji na inne portale. Dozwolone jest przekierowanie linku do niniejszej informacji!

 

 

 

KSIĘŻA  PROBOSZCZOWIE:

 

Ks. mgr Wojciech KNOPIK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie i mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Zapceniu. 

 

Ks. kan. mgr Leszek Piotr KNUT zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Niezabyszewie.

 

Ks. dr Marian KNUT zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dólsku. 

 

Ks. dr Marek ŁANGOWSKI  zostaje odwołany z obowiązków pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Hucie Kalnej.

 

Ks. mgr Andrzej NALBORSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Budowie.

 

Ks. mgr Stanisław OLSZEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łupawie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego w Łążku.

 

Ks. mgr Tadeusz OLSZEWSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dólsku i mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie.

 

Ks. lic. Michał ROSCHEK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim i mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja w Rajkowach.

 

Ks. lic. Grzegorz SOBOTA zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Hucie Kalnej i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie.

 

Ks. mgr Jacek SOMERSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Zapceniu i mianowany administratorem parafii pw. Trójcy Świętej w Jeżewie.

 

 

 

 

KSIĘŻA  NEOPREZBITERZY:

 

Ks. mgr Dawid BRAUN zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie. 

 

Ks. mgr Robert BROCA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem n. Wisłą. 

 

Ks. mgr Adam CHYŁA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

 

Ks. mgr Daniel CIEMNIEWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim. 

 

Ks. mgr Mikołaj JĘDRZEJEWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.

 

Ks. mgr Krzysztof KRZEMIŃSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

 

Ks. mgr Marek ŁOPATA zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

 

Ks. mgr Paweł OBUCHOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie.

 

Ks. mgr Kamil OSTROWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie. 

 

Ks. mgr Sławomir SERKOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie.

 

 

 

 

 

 

KSIĘŻA  WIKARIUSZE:

 

Ks. mgr Michał CHOSZCZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Świeciu. 

 

Ks. lic. Karol CIESIELSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

 

Ks. lic. Marek CIESZYŃSKI zostaje odwołany z urzędu administratora parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego w Łążku i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie. 

 

Ks. lic. Łukasz DELEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie. 

 

Ks. mgr Maciej DZWONKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. 

 

Ks. mgr Karol GIERSZEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu i mianowany wikariuszem parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. 

 

Ks. mgr Szymon GWARDZIK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. 

 

Ks. lic. Krzysztof KAMIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu.

 

Ks. lic. Mirosław KELMAN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie. 

 

Ks. mgr Kamil KOWALEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. 

 

Ks. mgr Marcin LESZCZYŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tucholi.

 

Ks. mgr Aleksander LIPKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej. 

 

Ks. mgr Stanisław MEJER zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu. 

 

Ks. mgr Andrzej MYSZAK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Jeżewie.

 

Ks. mgr Karol MYSZK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu i mianowany wikariuszem parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie. 

 

Ks. mgr Grzegorz NENCA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Jeżewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Starogardzie Gdańskim.

 

Ks. mgr Janusz OSNOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.

 

Ks. lic. Krzysztof PIĄTEK zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem i mianowany wikariuszem parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

 

Ks. lic. Piotr PRUSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

 

Ks. mgr Krzysztof PRZECHOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

 

Ks. mgr Tomasz RYCHŁOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łupawie.

 

Ks. lic. Marcin SIKORSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu.

 

Ks. lic. Ireneusz SMOLIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tucholi i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach.

 

Ks. mgr Marcin SZULC zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej.

 

Ks. lic. Damian SZULMAN zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. 

 

Ks. lic. Maciej ZABROCKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej i skierowany do posługi w Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.

 

 

 

INNE  ZMIANY:

 

Ks. kan. Roman BRUSKI – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.

 

Ks. dr Michał GLAZA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu i mianowany wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

 

Ks. dr Tomasz HUZAREK zostaje odwołany z urzędu wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i mianowany jego rektorem.

 

Ks. mgr Rafał KULWIKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach i skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. 

 

Ks. lic. Marcin KUNDA zostaje odwołany z urzędu sekretarza Biskupa Pelplińskiego i kontynuuje w pełnym wymiarze posługiwanie w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej.  

 

Ks. Tadeusz ŁUKASZEWICZ zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Niezabyszewie i skierowany na urlop zdrowotny. 

 

Ks. mgr Łukasz PIEROWCZ zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja w Rajkowach i kontynuuje w pełnym wymiarze posługiwanie jako wicedyrektor Wydziału Ekonomicznego i dyrektor ds. gospodarczych Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej.  

 

Ks. prałat prof. Wojciech PIKOR zostaje odwołany z urzędu Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i kontynuuje pracę naukową na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Ks. kan. Tadeusz RYBIŃSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Budowie. 

 

Ks. mgr Tomasz SZCZEŚNIAK zostaje odwołany z posługiwania w Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu i mianowany sekretarzem Biskupa Pelplińskiego.

 

 

 

 

Dekrety zostały wręczone 21 i 22 czerwca 2019 r.; zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2019 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk