OGŁOSZENIE

Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejkiz lndywjdualnym Numerem ldentyfikacyjnym,

 

Projekt ma na celu pomóc osobom, które znajdą się na dowolnym przejeździe kolejowol drogowym w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mjenia.

Po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych znajdują się żółte naklejki, które posiadają indywidualny numer identyfikacyjny. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu
i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansa na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym unikr|ięcie nieszczęśliwego w skutkach

zdaTzenia.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Skrzyżowania torów z drogami są odpowiednio oznakowane i zapewniają bezpieczny przejazd,

pod warunkiem przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zawsze niezbędna jest także rozwaga i odpowiedzialne zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

Brawura, pośpiech, rutyna i skłonność do ryzyka niektórych kierowców oraz pieszych, to główne przyczyny 99°/o wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Rozwaga i bezpieczne zachowania pozwolą każdemu bezpiecznie przejść i przejechać przez tory. Unikajmy niepotrzebnych tragedii. Zatrzymanie się przed każdym przejazdem to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy, osób które przewozi i pasażerów pociągów.

Prosimy o przekazywanie informacji o nowym znakowaniu przejazdów kolejowo-drogowych wszystkim użytkownikom dróg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowe naklejki na przejazdach!

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk