Bp Arkadiusz OkrojDoktor teologii

Biskup Arkadiusz Okroj urodził się 27 maja 1967 roku w Kartuzach. Rodzicami są Pelagia i Grzegorz Okroj. Rodzinna parafia to Chmielno. Od czasu pierwszej Komunii św. Arkadiusz Okroj był ministrantem.

Święcenia kapłańskie przyjął w Pelplinie 6 czerwca 1992 roku.

Był wikariuszem na dwóch placówkach: w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Drzycimiu w latach 1992 – 1996 oraz w parafii św. Józefa w Wygodzie w latach 1996 - 1997.

Następnie odbył studia stacjonarne z zakresu teologii duchowości na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uwieńczone doktoratem w 2002 roku.

Od roku 2000 do roku 2010 ks. dr Arkadiusz Okroj był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Rezydencja:

ul. Kanonicka 1, 83-130 Pelplin

Diakon: Zbigniew Machnikowski, lic. teol.

ul. Podgórska 4A/19, 81-166 Gdynia

Życiorys

Biskup nominat Arkadiusz Okroj urodził się 27 maja 1967 roku w Kartuzach. Rodzicami są Pelagia i Grzegorz Okroj. Rodzinna parafia to Chmielno. Od czasu pierwszej Komunii św. Arkadiusz Okroj był ministrantem.

Święcenia kapłańskie przyjął w Pelplinie 6 czerwca 1992 roku.

Od 1 lipca 2010 roku do chwili obecnej jest proboszczem par. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Ponadto od 1995 roku przez kilka lat był przewodnikiem grupy z rejonu Świecia w ramach Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

Od 2002 roku kieruje formacją Stanu Dziewic w diecezji pelplińskiej.

Od 2002 roku przez kilka lat był diecezjalnym duszpasterzem rekolekcji ewangelizacyjnych dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin.

Od 2006 roku działa w pracach Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego, od 2010 r. jest  przewodniczącym tejże podkomisji.

Od 4 marca 2017 roku jest moderatorem formacji stałej prezbiterów diecezji pelplińskiej.

Jest wykładowcą teologii życia wewnętrznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

12 lutego 2019 roku papież Franciszek mianował ks. prałata doktora Arkadiusza Okroja biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

Załączniki:
Pobierz plik (herb bp Okroj.pdf)Pobierz Herb[Herb]90 kB

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk