W roku rocznicy 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym wspominamy także 300-tną rocznicę koronacji Jej jasnogórskiego wizerunku, przeżywać będziemy w diecezji pelplińskiej peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

Figura odwiedzi jedną parafię w każdym dekanacie zgodnie z programem peregrynacji umieszczonym na plakatach w gablotach parafialnych. Śpiew, procesje, nabożeństwa, różaniec i akt zawierzenia Matce Najświętszej połączą we wspólnej modlitwie całą diecezję pelplińską.

Peregrynacja rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą 23 września 2017 r., którą w bazylice katedralnej w Pelplinie będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny.

Zapraszamy wszystkich Kapłanów i Wiernych diecezji pelplińskiej do jak najliczniejszego udziału w peregrynacji do zaplanowania już dziś czasu, który wspólnie spędzimy chwaląc Maryję i uwielbiając Boga za dar Jego Matki. 

 

Więcej informacji na temat peregrynacji można uzyskać u Księży Proboszczów, a także na stronie internetowej diecezjalnego Radia Głos i w Pielgrzymie.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk