Wydział Duszpasterski pragnie zaprosić kapłanów i wiernych diecezji pelplińskiej na wielkie, ogólnopolskie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”.

 

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r. Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Pierwsze dwie części odmówimy za Polskę, kolejne dwie za cały świat. 

Przez to bezprecedensowe wydarzenie wspólnej modlitwy różańcowej, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi. Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, bowiem 7 października jest też pierwszą sobotą miesiąca. 

W diecezji pelplińskiej miejscami udziału w akcji „Różaniec do Granic” będzie 8 nadmorskich parafii: Objazda, Smołdzino, Łeba (x2), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra. 

Jeśli leży Ci na sercu los kraju i Twojej rodziny, włącz się w tę akcję. Możesz to uczynić na kilka sposobów: 

  • Możesz zarejestrować się indywidualnie drogą internetową na stronie www.rozaniecdogranic.pl 
  • Po drugie możesz przyjechać w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, gdzie nastąpi zbiórka i wspólne przejście na wybrany odcinek granicy 
  • Możesz pomagać też w swojej parafii, wspólnocie, miejscu zamieszkania. Powiadom księży, parafian, współbraci, sąsiadów, poinformuj ich o wydarzeniu. 
  • Możesz zrobić jeszcze więcej i zorganizować wyjazd swojej parafii lub wspólnoty. Porozmawiaj o tym z księdzem proboszczem

 


Wszystkich, którzy wierzą w moc modlitwy różańcowej, prosimy: stańmy na całej długości granicy kraju, aby wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla Ojczyzny i świata, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych. 

 

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk