Drodzy Diecezjanie!

W najbliższy piątek, 28 sierpnia wyruszy z Lęborka pierwsza grupa pielgrzymów pieszych na Jasną Górę. W kolejnych dniach siedem następnych grup z naszej diecezji:      z Bytowa, Kartuz, Kościerzyny, Tczewa, Chojnic, Starogardu Gdańskiego i Świecia, rozpocznie pielgrzymią drogę do tronu Matki Bożej w Częstochowie. 

 

W czasie tegorocznej pielgrzymki, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”, będziemy się modlić o Ducha Świętego i Jego dary dla Kościoła, Ojczyzny naszej,         dla wszystkich wierzących. Pragniemy polecać  Bogu szczególnie tych, którzy podczas pielgrzymki podejmują ważne decyzje, rozstrzygające o wyborze życiowej drogi,       w tym również drogi powołania kapłańskiego i zakonnego.

Zachęcam Was Siostry i Bracia, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w tym pięknym i duchowym wydarzeniu. Nie bójcie się wyruszyć na pielgrzymi szlak!            Jest jeszcze czas, aby podjąć decyzję i zapisać się u Księdza Proboszcza lub w wyznaczonych miejscach, by przeżyć te niezwykłe rekolekcje w drodze. 

Tych Diecezjan, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak fizycznie:         osoby zajęte pracą, a szczególnie chorych, osoby w podeszłym wieku, zapraszam do duchowej łączności z pielgrzymami, poprzez modlitwę oraz za pośrednictwem diecezjalnego Radia Głos. 

W 100 rocznicę objawień w Fatimie i 300 rocznicę koronacji cudownego obrazu jasnogórskiego, niech radość pielgrzymowania będzie naszą odpowiedzią na miłość  i opiekę, której każdego dnia doświadczamy od naszej Najlepszej Matki. 

Organizatorom pielgrzymki, a zwłaszcza Księżom Przewodnikom, już dzisiaj dziękuję za trud kapłańskiego posługiwania. Wszystkim uczestnikom XXVI Pieszej Pielgrzymki Pelplińskiej na Jasną Górę udzielam pasterskiego błogosławieństwa:  w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

Wasz Biskup  Ryszard

 

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk