ZAPROSZENIE  BISKUPA  DIECEZJALNEGO

NA  ŚWIĘCENIA  KAPŁAŃSKIE

3 czerwca 2017 r.

Umiłowani Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszej diecezjalnej wspólnoty, radującej się z nowych kapłanów.                   W tym roku  święceń prezbiteratu udzielę dziewięciu  diakonom, których Pan powołał       z Waszych rodzin i parafii, gdzie przyszli kapłani dojrzewali do decyzji oddania               się na służbę Bogu.

Dziękuję zatem rodzinom oraz wspólnotom parafialnym za stworzenie atmosfery wiary, pomagającej w odkrywaniu powołania. Słowa wdzięczności za trud formacji składam również Księdzu Rektorowi, Moderatorom, Profesorom i Ojcom Duchownym naszego Pelplińskiego Seminarium.

Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i cierpiących do otoczenia modlitewną troską przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń.

Wszystkich Was - drodzy Bracia i Siostry - serdecznie zapraszam na uroczystość święceń kapłańskich w sobotę, 3 czerwca br. o godz. 11.00 do bazyliki katedralnej            w Pelplinie.

Szczególne słowa pragnę skierować jeszcze do ludzi młodych, którzy rozważają     w swoim sercu pójście za Chrystusem, aby głosić Ewangelię współczesnemu światu. Zapraszam Was - Młodzi Przyjaciele - do pozytywnej odpowiedzi na wezwanie Pana i wybranie drogi powołania. Nie bójcie się oddać waszego życia Jezusowi, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.

Zatroskanym o powołania kapłańskie oraz wszystkim dobrodziejom naszego Pelplińskiego Seminarium z serca błogosławię.

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk