Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji od 23 września w naszej diecezji będziemy mogli wziąć udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej.

W każdym dekanacie figura znajdzie się w jednej parafii, w której czas adoracji wizerunku MB odbywać się będzie według określonego schematu:

W roku rocznicy 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym wspominamy także 300-tną rocznicę koronacji Jej jasnogórskiego wizerunku, przeżywać będziemy w diecezji pelplińskiej peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej.

Wydział Duszpasterski pragnie zaprosić kapłanów i wiernych diecezji pelplińskiej na wielkie, ogólnopolskie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”.

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ MŁODZIEŻY DO PIASECZNA

W sobotę dnia 16 września 2017 r., w ramach odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie, odbędzie się dzień modlitw młodzieży pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który rozpoczynamy zapisami przy kościele od godz. 14:00 (dalsza część programu na plakacie).

INFORMACJA  O  POGRZEBIE

ŚP.  KS.  PIOTRA SZUTY

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk