Biskup Ryszard KasynaDoktor obojga praw, Adwokat Roty Rzymskiej, Członek Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, Członek Rady Prawnej Episkopatu, Członek Komisji Duchowieństwa Episkopatu, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ludzi Morza, Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Zakonni.

Urodzony 28 września 1957 w Nowym Stawie. Wyświęcony na kapłana 24 stycznia 1982 w Gdańsku. Mianowany biskupem tytularnym Dices oraz biskupem pomocniczym arcybiskupa metropolity gdańskiego dnia 24 stycznia 2005. Konsekrowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku 2 kwietnia 2005. Mianowany biskupem diecezji pelplińskiej 27 października 2012. Ingresu do Katedry Pelplińskiej dokonał 8 grudnia 2012 roku.

Doktor teologii

Biskup nominat Arkadiusz Okroj urodził się 27 maja 1967 roku w Kartuzach. Rodzicami są Pelagia i Grzegorz Okroj. Rodzinna parafia to Chmielno. Od czasu pierwszej Komunii św. Arkadiusz Okroj był ministrantem. 

Święcenia kapłańskie przyjął w Pelplinie 6 czerwca 1992 roku.

Był wikariuszem na dwóch placówkach: w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Drzycimiu w latach 1992 – 1996 oraz w parafii św. Józefa w Wygodzie w latach 1996 - 1997. 

Następnie odbył studia stacjonarne z zakresu teologii duchowości na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uwieńczone doktoratem w 2002 roku.

Od roku 2000 do roku 2010 ks. dr Arkadiusz Okroj był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Doktor teologii moralnej, Członek Zespołu KEP ds. kontaktów z Konferencją Episkopatu Francji.

Urodzony 19 czerwca 1936 w Braciejowej (diecezja tarnowska). Wyświęcony na kapłana 14 maja 1961 w Gorzowie. Mianowany biskupem tytularnym Acqua Alba in Bizacena oraz pomocniczym biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego 18 lutego 1984. Konsekrowany w Konkatedrze Kołobrzeskiej 15 kwietnia 1984. Mianowany biskupem pomocniczym biskupa pelplińskiego 25 marca 1992.

Od 15 września 2011 roku Ojciec Święty Benedykt XVI przyjął rezygnację ks. bpa Piotra Krupy z pełnienia posługi biskupa pomocniczego w Diecezji Pelplińskiej. Sprawowanie urzędu zakończył 15 września 2011.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk